Kabina prysznicowa w małym mieszkaniu

W Polsce od dłuższego czasu można zauważyć, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mniejszego mieszkania. Spowodowane jest to wieloma różnymi czynnikami, ale najczęściej pod uwagę brana jest lokalizacja, aby lokum znajdował się w centrum miasta lub jak najbliżej miejsca pracy. W takich mieszkaniach powierzchnia łazienki to najczęściej około 3 m kwadratowych. Jest to przestrzeń, która wymaga prawdziwego wyzwania aranżacyjnego, ponieważ musi być funkcjonalna, a z drugiej strony estetyczna.

Jakie kabiny prysznicowe są idealne do niewielkiej przestrzeni?

Każdy z nas uwielbia kąpiel w wannie, ale najpraktyczniejszym rozwiązaniem w mieszkaniu jest prysznic. Nowoczesna kabina prysznicowa bez brodzika pozwala zaoszczędzić bardzo dużo przestrzeni, a dodatkowo zmniejsza koszty zużycia wody i znacznie szybciej można się umyć, zwłaszcza gdy dotyczy to kilku osób.

Najlepsze do łazienek o małej powierzchni okazują się kabiny przyścienne lub narożne, które są bardzo łatwe w montażu i mogą wykorzystać każdą wolną przestrzeń. W ten sposób będzie można z nich korzystać komfortowo i w bardzo wygodny sposób.

Trzeba również zastanowić się nad tym, jakie drzwi będzie posiadała taka kabina, ponieważ najwygodniejszym rozwiązaniem są skrzydłowe, ale wymagają większej ilości miejsca. Dlatego do małych pomieszczeń idealne będą półokrągłe kabiny z przesuwnymi drzwiami.

Jakich wymiarów zakupić prysznic do małego mieszkania?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej uzależniony jest głównie od miejsca, jakim dysponujesz. Nie w każdym mieszkaniu można będzie zamontować dużą kabinę, ponieważ w łazience trzeba zmieścić również inne sprzęty do codziennego użytku oraz wyznaczyć przestrzeń do komfortowego poruszania się.

Do małej łazienki najlepszym rozwiązaniem są kabiny o wymiarach 80 x 80 cm lub 90 x 90 cm. Jeśli z takiego pomieszczenia mają korzystać małe dzieci, to warto postawić na głęboki brodzik. Natomiast w przypadku, gdy łazienka będzie eksploatowana tylko przez osoby dorosłe lub starsze z problemami motorycznymi, to zdecydowanie warto postawić na prysznic bez brodzika i kabiny.

Dodatkowym elementem, na który warto zwrócić uwagę, są ścianki kabiny. Powinna ona zostać wykonana z hartowanego szkła, które jest bezpieczne i wygląda bardzo estetycznie.

Jakie są zalety kabin prysznicowych?

Łazienki posiadające kabinę prysznicową wyglądają nowocześnie i przestrzennie. Profesjonalna i lekka zabudowa skutecznie chroni przed zalaniem pomieszczenia, a dobór odpowiednich materiałów, takich jak kolor, wpływa atrakcyjnie na walory wizualne całej łazienki.

Osoby urządzające mieszkanie z małą łazienką bardzo często decydują się na prysznic liniowy. Kabiny łazienkowe tego typu można sprawdzić i zamówić na stronie internetowej.

Największymi zaletami takiego rozwiązania jest to, że kabinę bardzo łatwo utrzymać w czystości, a do tego wygląda estetycznie. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że ta opcja jest najbezpieczniejsza dla całej rodziny, ponieważ z prysznica bez brodzika mogą korzystać osoby starsze, które mają problemy z chodzeniem, ale także rodzice, którzy chcą kąpać w nim małe dzieci.

Kabiny prysznicowe